
Українсько-канадська громада розпочинає нову ініціативу для підтримки дітей в Україні
Конґрес Українців Канади
ТОРОНТО. – Ініціативу COVID-19 Допомога Дітям було розпочато 20 травня як заклик на інтернеті надати підтримку дітям в Україні, які потребують основні запаси під час пандемії коронавірусу.
„Багато сімей і дітей в Україні через пандемію зараз перебувають у скрутному становищі. Зокрема мене хвилюють ті сім’ї, в які на час карантину повернулися десятки тисяч дітей з інтернатних закладів”, – сказав Микола Кулеба, уповноважений Президента України з прав дитини.

Інтерв'ю на Громадському радіо
Нам завжди приємно ділитися інформацією про наш Благодійний Фонд, про Стипендіат – Освітній проект Нового Покоління в студії Громадське радіо. Сердечно дякуємо французькому митцю та благодійнику Юрію Білаку за ініціативу в організації, а також стипендіатці Фонду, Дар’ї Ковальовій. Окрема подяка Громадському Радіо за сприяння у розвитку благодійності в Україні.
Тож, друзі волонтери, стипендіати, благодійники і всі, хто завжди сприяє у розвитку наших благодійних проектів, долучитися і підтримати нові ініціативи Благодійного Фонду. Вже дуже скоро стартує нова програма Освітнього проекту “Стипендіат” на 2020-2021 навчальний рік.
Перейдіть за посиланням, щоб прослухати запис інтерв’ю на радіо 👉 https://cutt.ly/8fn5FCI

Здорові та сильні діти, які усвідомлюють свою національну приналежність, згодом будуть розбудовувати нашу державу – Микола Кулеба

Уповноважений президента України з прав дитини відвідав ювілейний 20-ий літній табір Благодійного Фонду «Нове покоління», що проходить в смт Ворохта Івано-Франківської області. Тут відпочивають та оздоровлюються 475 дітей із 25 шкіл-інтернатів. Це – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти Героїв «Небесної сотні», добровольців і військовослужбовців, які загинули в зоні АТО, переселенців зі Сходу України та Криму, діти з прифронтової зони. У таборі багато дітей з інвалідністю, які тут мають змогу відчути себе частиною єдиної української сім’ї. Особливість табору в тому, що вихователі – волонтери-канадійці та колишні сироти, які раніше виховувались в інтернатних закладах, а тепер самі допомагають дітям навчатись та здобувати навики, необхідні для самостійного життя.
На два тижні діти поринають в українську історію різних часів, знайомляться з народними традиціями та звичаями, виконують обрядові пісні, вивчають національні танці, опановують ази гончарського ремесла. Найкращі митці України організовують для відпочивальників різноманітні майстерні: навчають флористики, художній обробці шкіри та дерева, швейній справі, бойовому гопаку та ін.

«Такий різноманітний та активний відпочинок сприяє фізичній та психологічній реабілітації дітей, а також – їх соціальній адаптації, яка особливо необхідна дітям з інтернатних закладів та дітям з інвалідністю. – зазначив Микола Кулеба. – Тут діти пізнають та починають цінувати багату українську культуру.
Змінити життя дітей на краще – таку мету ставлять перед собою організатори табору. Міжнародний благодійний фонд «Нове Покоління» та канадський проект Help Us For The Children здійснюють благодійність на території України з 1993р. За роки роботи більше 9000 дітей стали учасниками численних програм, що запроваджені фондами.
Микола Кулеба підкреслив, що нам потрібно поширювати досвід проведення подібних таборів, де об’єднуються діти із різних регіонів та соціальних категорій, де у патріотичному дусі відбувається формування нового покоління та усвідомлення дітьми себе як частини великої української нації.

9 тисяч українських дітей за 20 років оздоровилися завдяки Міжнародному благодійному фонду «Нове покоління» у співпраці з канадським фондом «Діти Чорнобиля» та волонтерами з різних країн
Літній табір-2013 під назвою «Подорож крізь часи» відбувся під гаслом «20 років допомоги стремління, 20 років праці, сумління, наш врожай – нове покоління!». Протягом двох тижнів роботи табору діти відпочивали, навчалися та оздоровлювалися.
Як розповіла Юлія Вокалюк, виконавчий директор Міжнародного благодійного фонду «Нове покоління», головне завдання табору – сприяти всебічному патріотичному самовихованню дітей на засадах християнської моралі. «Для нас важливо не лише організувати оздоровлення дітей, а й допомогти їм розкрити свої творчі здібності. Окрім того в рамках табору працює чимало майстерень, які в тій чи іншій мірі допомагають дітям визначитись з майбутньою професією та обрати захоплення до душі. В рамках таборової програми діти знайомлюються зі святами українського народу, вивчають українські пісні, пізнають таїнства українських автентичних обрядів», – розповіла Юлія Вокалюк.
Івано-Франківська обласна державна адміністрація всіляко сприяє та допомагає в організації табору, адже, як зазначив заступник голови ОДА Роман Іваницький: «Наше найголовніше завдання – подбати про здоровя та розвиток підростаючого покоління і надзвичайно приємно, що ми отримуємо розуміння та підтримку від небайдужих людей, а діти з усієї України мають змогу оздоровитись в Карпатах».
Цьогоріч до табору приїхало 332 дітей з усіх регіонів України. Загалом за роки роботи програми оздоровилося понад 9 тисяч дітей-сиріт, вихованців шкіл-інтернатів та дітей позбавлених батьківського піклування. За словами Юрія Павленка, саме в таборі була написана програма реформування інтернатних закладів.
«Керівництво держави відчуває величезну відповідальність за розвиток підростаючого покоління. Соціальні ініціативи Президента України повністю спрямовані на забезпечення і захист прав різних категорій дітей. Окрім того, 2013 рік оголошений Президентом України роком дитячої творчості. Проте, це не просто збільшення мистецьких фестивалів, в першу чергу це збільшення кількості дітей, які зможуть займатися в музичних, художніх, спортивних школах, школах естетичного виховання, де освіта буде цікавою для дітей та доступною для батьків з фінансової точки зору. Це не просто, але ми працюємо, аби внести зміни до бюджетного кодексу і позашкільна освіта фінансувалася як першочергова на рівні зі шкільною, адже ми маємо надзвичайно багато талановитих дітей і фестиваль «Фіглі-Міглі» вкотре це підтверджує», – наголосив Юрій Павленко.
На святкування 20-ти річчя табору запросили меценатів та волонтерів, які протягом усього часу існування програми працювали заради майбутнього українських дітей. Під час святкового концерту «Фіглі-фест» на сцені виступили відомі українські гурти, а також свою творчість представили вихованці табору.
Юрій Павленко вручив подяки волонтерам та організаторам табору, а вихованці отримали солодкі подарунки від голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Робоча поїздка Уповноваженого Президента з прав дитини до Івано-Франківської області
10 серпня 2013 року Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко здійснить робочу поїздку до Івано-Франківської області з метою вивчення стану виконання Доручень та Указів Глави держави в сфері захисту прав дитини, реагування на звернення та скарги, які надійшли з області щодо порушень прав дитини, відвідування закладів для дітей.
Зокрема Ю.Павленко відвідає літній навчально-оздоровчий табір у смт. Ворохта для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, вихованців шкіл-інтернатів з усієї країни.
Представникам засобів масової інформації звертатись до прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації за тел: (0342) 55-23-12 або до організаторів табору за тел: (097) 279-50-97.
Довідка:
Щорічний літній табір в смт. Ворохта у 2013 році присвячений 20-річчю діяльності в Україні його організаторів – проекту Канадського фонду «Дітям Чорнобиля» – «Help UsHelpTheChildren» («Допоможіть нам допомогти дітям») у співпраці з Міжнародним благодійним фондом «Нове Покоління». Літній табір-2013 під назвою «Подорож крізь часи» пройде під гаслом «20 років допомоги стремління, 20 років праці, сумління, наш врожай – нове покоління!». Завдання табору – сприяти всебічному патріотичному самовихованню дітей на засадах християнської моралі. В рамках таборової програми діти знайомляться зі святами українського народу, вивчають українські пісні, пізнають таїнства українських автентичних обрядів.